string(16) "/clanek/novy-web" string(14) "/www/index.php" string(14) "/www/index.php"

Web jako hlavní informační kanál obce

autor Iva Gracíková, datum 06.05.2019, zobrazeno 685

Obec Třebihošť připravila novou webovou prezentaci. Co Vám nové řešení přináší se Vám popišeme v tomto článku. Abyste měli přehled o dění v obci, stačí sledovat web, a nebo to můžete zkusit i jinak.

Dostupný na všech zařízeních

V dnešní době je standardem, že webová prezentace je dostupná nejen pro osobní počítače, ale je připravena také pro použití na tabletech nebo mobilních telefotech. Není divu, vždyť více než polovina přístupů na web je právě z přenosných zařízení.  Pro takovou část uživatelů je zapotřebí komfortní řešení, které nabízí právě nová prezentace obce.

Dostupnost informací

Nehledejte, vyhledávejte...

Novinkou oproti původnímu řešení je také vyhledávací pole, kde si můžete zadat, co hledáte a ihned dostáváte informaci, jestli požadované informace jsou na webu dostupné. Součástí řešení je také samoučící se algoritmus, který sleduje vyhledané výrazy ostatních uživatelů a nabízí Vám je k vyhledání, což zajišťuje nápovědu často hledaných výrazů pro všechny návštěvníky webu.

Třídění informací

Při tvorbě webu byl kladen velký důraz na třídění informací, které na webu zobrazujeme. Chceme, aby návštěvník webu dostával informace, které ho skutečně zajímají, a proto jsme na každou stránku umístili sekci novinky, kde vám zobrazujeme informace související s Vámi právě navštívenou stránkou.

Takže Vám bude web nabízet informace podobné těm, které právě sledujete.

Aktuální, aktuální, aktuální

Již víme, že jsou všechna data dostupná přes vyhledávání a že na stránce dostanete informace podobné těm, co hledáte. Ale proč navštěvujete obecní web? Jednoduše proto, že Vás zajímají aktuální informace. Chcete vědět, co je nového, kdy bude zastupitelstvo? Dozvíte se to hned na první stránce webu, kde jsou pro Vás připraveny Aktuality a Sekce z úřadu, kde se dozvíte úřední novinky a máte k dispozici často hledané formuláře nebo vyhlášky.

Pro rychlé zorientování se, jaké jsou aktuální nebo plánované události, Vám slouží stránka Volný čas > Kalendář akcí, dalšími doporučenými stránkami jsou Články a Fotogalerie.

Když chcete zjistit aktuální obsazení obecních objektů ve Sportovním zařízení, navštivte Volný čas > Rezervace, kde můžete zarezervovat i svůj termín a jít hrát nebo se bavit.

Splňuje nařízení

Velkou bolístkou obecních webů bývá splnění legislativních nařízení. Ať už jde o certifikát, GDPR, vyhlášku 106 nebo Povinně zveřejňované informace. Nový web Obce Třebihošť nařízení splňuje a zastupitelé obce tak mohou s klidem usínat.

Ale hlavně, je to pro Vás...

Ne každý občan má čas sledovat obecní stránky, proto nové řešení Vám přináší nejen to A, které jsme se snažili popsat dosud, ale společně s vedením a zaměstnanci obce jsme se snažili pro Vás připravit i to B, protože když už máme data na webu a v dnešní době je používání emailů a telefonů běžným způsobem komunikace, tak Vám je chceme dát.

Odběr novinek

Pro každého občana máme připraveny informace, které ho budou zajímat. V patičce webu zadejte váš e-mail a klikněte na odebírat. Poté si nastavte, co Vás zajímá za informace. Můžete si přihlásit odběr novinek z Obce, Úřadu, nebo volného času, také Vás mohou zajímat informace pouze ze Zvičiny, a nebo jste přespolní a pouze se zajímáte o hasiče. Je to na Vás.

První novinky vám pošleme až je chvíli, kdy si e-mail aktivujete ve své e-mailové stránce.

Odběr SMS

Odběr SMS zpráv je jednou z největších novinek webu. Odběr SMS zpráv si můžete přihlásit úplně stejně jako odběr e-mailů, jen po Vás budeme chtít více informací, abychom mohli zprávy posílat adresněji.

 

Rezervujte

Další novinkou je možnost rezervování si objektu ve Sportovním zařízení, kde můžete rezervovat hřiště, tělocvičnu nebo jednu ze společenských místností. Web Vám zároveň dává informaci, kdy je objekt obsazen.

Zaměstnancům rozvazuje ruce

Zaměstnanci obce mají v rukou kompletní správu webu, takže mohou libovolně:
- změnit strukturu stránek
- spravovat aktuality, události, články, fotogalerie
- vést úřední agendu (úřední desku, formuláře, vyhlášky)
- pořádat zastupitelstva
- spravovat vyhledávání, přístupy
- informovat občany (e-mailem, sms zprávou)
- spravovat rezervace

Zdají se Vám nějaká data neaktuální?

Čekáme na Vaše podněty. V případě, že naleznete na webu neaktuální data, napište nám to prosím přes kontaktní formulář ve stránce Kontakty, budeme se těšit na Vaše příspěvky.

 

Novinky z Dolního Dehtova a Obce

Aktuality

aktualizace události: 13. 7. 2020

obsah stránky
Motorest U Lípy 18.7.2020
Motorest U Lípy 18.7.2020

aktualizace článku: 13. 7. 2020

Tak a začaly nám prázdniny... :) Tak proč si  neužít  jeden den super zábavy (POD SLUNEČNÝM NEBEM), jak pro děti tak i dospělé :) Děti se můžou těšit od 12:00 na venkovní diskotéku, soutěže a spoustu zábavy, o kterou se postarají Mimoň s králíkem Ferdou. DJ pro děti Andreas Karadžos.

Projekt - voda
Projekt - voda

aktualizace článku: 6. 7. 2020

Naše obec obdržela tento týden dotaci od Královéhradeckého kraje ve výši 3.700.000 Kč ...

Úřední hodiny - starostka

aktualizace článku: 6. 7. 2020

Ve čtvrtek 9.7.2020 nebudou úřední hodiny starostky z důvodu čerpání dovolené od 7.7. - 10.7.2020. V tomto týdnu se prosím obracejte na pana místostarostu Ing. Krkonošku. Děkuji za pochopení.

Přejeme Vám krásné prázdniny.