Vítejte na stránkách obce Obec Třebihošť, chcete si nastavit zobrazení:

Web jako hlavní informační kanál obce

  • Iva Gracíková
  • 987

Obec Třebihošť připravila novou webovou prezentaci. Co Vám nové řešení přináší se Vám popišeme v tomto článku. Abyste měli přehled o dění v obci, stačí sledovat web, a nebo to můžete zkusit i jinak.

Dostupný na všech zařízeních

V dnešní době je standardem, že webová prezentace je dostupná nejen pro osobní počítače, ale je připravena také pro použití na tabletech nebo mobilních telefotech. Není divu, vždyť více než polovina přístupů na web je právě z přenosných zařízení.  Pro takovou část uživatelů je zapotřebí komfortní řešení, které nabízí právě nová prezentace obce.

Dostupnost informací

Nehledejte, vyhledávejte...

Novinkou oproti původnímu řešení je také vyhledávací pole, kde si můžete zadat, co hledáte a ihned dostáváte informaci, jestli požadované informace jsou na webu dostupné. Součástí řešení je také samoučící se algoritmus, který sleduje vyhledané výrazy ostatních uživatelů a nabízí Vám je k vyhledání, což zajišťuje nápovědu často hledaných výrazů pro všechny návštěvníky webu.

Třídění informací

Při tvorbě webu byl kladen velký důraz na třídění informací, které na webu zobrazujeme. Chceme, aby návštěvník webu dostával informace, které ho skutečně zajímají, a proto jsme na každou stránku umístili sekci novinky, kde vám zobrazujeme informace související s Vámi právě navštívenou stránkou.

Takže Vám bude web nabízet informace podobné těm, které právě sledujete.

Aktuální, aktuální, aktuální

Již víme, že jsou všechna data dostupná přes vyhledávání a že na stránce dostanete informace podobné těm, co hledáte. Ale proč navštěvujete obecní web? Jednoduše proto, že Vás zajímají aktuální informace. Chcete vědět, co je nového, kdy bude zastupitelstvo? Dozvíte se to hned na první stránce webu, kde jsou pro Vás připraveny Aktuality a Sekce z úřadu, kde se dozvíte úřední novinky a máte k dispozici často hledané formuláře nebo vyhlášky.

Pro rychlé zorientování se, jaké jsou aktuální nebo plánované události, Vám slouží stránka Volný čas > Kalendář akcí, dalšími doporučenými stránkami jsou Články a Fotogalerie.

Když chcete zjistit aktuální obsazení obecních objektů ve Sportovním zařízení, navštivte Volný čas > Rezervace, kde můžete zarezervovat i svůj termín a jít hrát nebo se bavit.

Splňuje nařízení

Velkou bolístkou obecních webů bývá splnění legislativních nařízení. Ať už jde o certifikát, GDPR, vyhlášku 106 nebo Povinně zveřejňované informace. Nový web Obce Třebihošť nařízení splňuje a zastupitelé obce tak mohou s klidem usínat.

Ale hlavně, je to pro Vás...

Ne každý občan má čas sledovat obecní stránky, proto nové řešení Vám přináší nejen to A, které jsme se snažili popsat dosud, ale společně s vedením a zaměstnanci obce jsme se snažili pro Vás připravit i to B, protože když už máme data na webu a v dnešní době je používání emailů a telefonů běžným způsobem komunikace, tak Vám je chceme dát.

Odběr novinek

Pro každého občana máme připraveny informace, které ho budou zajímat. V patičce webu zadejte váš e-mail a klikněte na odebírat. Poté si nastavte, co Vás zajímá za informace. Můžete si přihlásit odběr novinek z Obce, Úřadu, nebo volného času, také Vás mohou zajímat informace pouze ze Zvičiny, a nebo jste přespolní a pouze se zajímáte o hasiče. Je to na Vás.

První novinky vám pošleme až je chvíli, kdy si e-mail aktivujete ve své e-mailové stránce.

Odběr SMS

Odběr SMS zpráv je jednou z největších novinek webu. Odběr SMS zpráv si můžete přihlásit úplně stejně jako odběr e-mailů, jen po Vás budeme chtít více informací, abychom mohli zprávy posílat adresněji.

 

Rezervujte

Další novinkou je možnost rezervování si objektu ve Sportovním zařízení, kde můžete rezervovat hřiště, tělocvičnu nebo jednu ze společenských místností. Web Vám zároveň dává informaci, kdy je objekt obsazen.

Zaměstnancům rozvazuje ruce

Zaměstnanci obce mají v rukou kompletní správu webu, takže mohou libovolně:
- změnit strukturu stránek
- spravovat aktuality, události, články, fotogalerie
- vést úřední agendu (úřední desku, formuláře, vyhlášky)
- pořádat zastupitelstva
- spravovat vyhledávání, přístupy
- informovat občany (e-mailem, sms zprávou)
- spravovat rezervace

Zdají se Vám nějaká data neaktuální?

Čekáme na Vaše podněty. V případě, že naleznete na webu neaktuální data, napište nám to prosím přes kontaktní formulář ve stránce Kontakty, budeme se těšit na Vaše příspěvky.

 

Novinky z Dolního Dehtova a Obce

Občanská vybavenost

aktualizace stránky: 13. 2. 2021

V obci Třebihošť je ke spokojenosti občanů provozováno:

Kadeřnictví
Provoz dva dny v týdnu – čtvrtek a pátek,
na objednávku p. Bohánská.
Telefon 603 854 368

Doprava

aktualizace stránky: 13. 2. 2021

Řešené území je dopravně navázáno silnicí II/300 na Dvůr králové nad Labem ze které se rozvětvuje síť komunikací III. třídy dopravně obsluhující jižní část řešeného území obce (kú. Třebihošť a kú. Horní Dehtov)

Organizace a spolky

aktualizace stránky: 13. 2. 2021

Český svaz žen Třebihošť

Základní organizace má v současné době 51 členek. V roce 2007 si připomínáme 40 let od založení Českého svazu žen. Také v naší obci byl v roce 1967 Český svaz žen založen. Jeho práce navazovala na práci výboru žen, který již před tím aktivně pracoval . Ze záznamu vím, že se zabýval zejména pořádáním akcí pro děti, pořádal různé taneční zábavy, podílel se na brigádách v obci i v místním JZD. Populární byl zejména tzv. „bábinec“. Výbor žen postupně vedly paní Anna Kolářová a paní Jarmila Dufková. Více informací.

Charakteristika obce

aktualizace stránky: 13. 2. 2021

Obec Třebihošť je sídlem venkovského charakteru s převážně podélným uspořádáním, kombinovaným s centrálním založením některých částí obce, odpovídající historickému vývoji jednotlivých částí území, v mírně teplém klimatu ve výškovém pásmu s relativně vyšší hustotou zastavění v centrálních částech obce a s rozptýlenou zástavbou v periferních polohách a odloučených částech obce.