string(14) "/udalost/vylet" string(14) "/www/index.php" string(14) "/www/index.php"
začíná v čtvrtek 14.3. 07:00 - končí v 18:00 , koná se Třebihošť

Český zahrádkářský svaz Třebihošť

---------------------------------------------------------------------------------------

Pozvánka

na jarní výlet KAMÉLIE VRÁJCI NAD SVITAVOU ve čtvrtek 14. 3. 2019

Výstava kamélií se koná v zámku v Rájci nad Svitavou. Vyzdobeno je14 zámeckých sálů a kaple. Současně jsou otevřeny zámecké skleníky. Možný nákup květin. Bezbariérový přístup.

Společný oběd bude zajištěn v Zámecké restauraci.

Vodpoledních hodinách je naplánována návštěva vrodinné firmě – Zahradnictví Litomyšl. Ke zhlédnutí i knákupu je zde bohatý sortiment mnoha druhů keřů, stromků, květin, sadby, atd.

Odjezd ve čtvrtek 14. 3. 2019 v7.00 hod. po zastávkách v Třebihošti,na Dolním Dehtově, případně na Zdobíně, na Zábřezí a v Miletíně.

Přihlášky u Zdeny Munzarové - kromě pátku 8. 3. 2019, případně u J. Horákové, tel. 724180 078 současně spříspěvkem na autobus: členové a rodin. příslušníci 150,-Kč, ostatní 200,-Kč - do úterý 12.3. 2019. Přespolní mohou platit vautobuse.

Výbor ČZS Třebihošť

(publikováno dne: 05.03.2019)

Novinky z Zahrádkářů

ZAHRÁDKÁŘSKÁ VÝSTAVA
ZAHRÁDKÁŘSKÁ VÝSTAVA

aktualizace události: 27. 9. 2019,

začíná v sobotu 26.10. 09:00 - končí v pondělí 28.10. 17:00, , koná se motorest U Lípy

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Svaz zahrádkářů

aktualizace události: 14. 8. 2019

Místní organizace byla založena 24. 6. 1982. Měla čtyřicetsedm členů a prvním předsedou byl pan Stanislav Voňka.

ČSZ ve složení: Vlastimil Houfek (předseda), Jan Vondrouš (místopředseda), Jaroslava Horáková (pokladní), Zdena Munzarová,Jiří Jákl,Jana Hlavatá,Marie Jáklová a Olga Jansová (členové výboru) a 74 členů organizace v letošním roce má již za sebou dvacetpět let trvání.

Pro své členy se zajišťovaly nákupy stromků a postřiků. Nespočet velmi zajímavých přednášek se zahrádkářskou tématikou , doplněny projekcí. Za zmínku stojí určitě přednáška pí. Hellingerové – Cesty po Japonsku, nebo bylinkáře p. Váni s Bylinkářským Vševědem. Nesmíme zapomenout na pana Codra, Žižku a další.

V roce 1985 byla svépomocí vybudována moštárna. Pro příklad v roce 1989 bylo zpracováno dvacetdva tun ovoce a dvanáct tisíc litrů moštu. O rok později to bylo 16522 litrů moštu. Zařízení pracuje ke spokojenosti všech každý podzim pro veřejnost.

Návštěvy zajímavých míst

Takových zajímavých míst, která měla možnost navštívit organizace při výletech se nepoštěstí každému. Nejen ty známé jako Flora Olomouc, Litoměřice-Zahrada Čech, České Budějovice-Země živitelka, Domažlické slavnosti, Znojemské vinobraní s historickým průvodem a Bratislava s mezinárodní výstavou květin. Dostali jsme se i za hranice. Holandsko-světová výstava květin,Rakousko-výstava květin v Tullenu, Švýcarsko-ostrov Mainau s prohlídkou rozsáhlého parku a skleníků. Takové pěkné akce lze uskutečnit díky práci všech členů.

Vyhlášené výstavy

A jsou to především naše vyhlášené tradiční výstavy, které jsou korunou naší snahy o co nejlepší výsledky. První výstava se konala 27.-28.1. 1982 na OÚ Třebihošť. Vystavovalo se pouze ovoce a celkem přišlo sedmdesát návštěvníků. Třetí výstava proběhla v sále pohostinství Dolní Dehtov a tu již shlédlo dvěstěšedesát návštěvníků. Od roku 1988 jsou výstavy v motorestu U Lípy. Nejde již jen o výstavu ovoce, ale je zde ucelená výstavaovoce,zeleniny,ručních prací,aranžmá,perníčků,obrazů. Nechybí bohatá tombola a prodejní plochy pro prodejce.Z poslední výstavy konané v roce 2018 jsou výsledky vynikající. Výstavy jsou opravdu velmi pěkné o tom svědčí i ohlasy návštěvníků, kteří nešetří v zápisech chválou.

Organizace přispívá na akce pro děti, které se pořádají během roku a na pořádané výlety.

Vlastimil Houfek, telefon 723 542 953