string(16) "/udalost/vylet-1" string(14) "/www/index.php" string(14) "/www/index.php"
začíná v sobotu 8.12. 06:30 - končí v 19:00 , koná se Zámek Žleby

Základní organizace Českého svazu žen

a Základní organizaceČeského zahrádkářského svazu Třebihošť

Pozvánka
na tradiční předvánočnívýlet

Výletse bude konat v sobotu 8. prosince 2018- odjezd ze zastávky u horní nádrže v 6:30hod., předpokládáný návratmezi 18:00 - 19:00hod. Autobus bude postupně stavětna zastávkách v obci. Nebo na trase, dle domluvy.

Program: Zámek ŽLEBY - vánoční procházka slavnostně vyzdobenými zámeckými sály. Návštěva zámecké kuchyně s ochutnávkou. Vstupné 160,-/120,-Kč - každý si hradí sám.

KUTNÁ HORA- zde je celá řada akcí - Šťasné a čokoládové v muzeu čokolády, výstava betlémů, v historickém centru vánoční trhy, ochutnávková stezka po cukrárnách,...program upřesníme - vstupné jsou většinou dobrovolná nebo 20,-Kč.

Budeme se snažit zajistit společný oběd - každý si bude hradit sám.
Přihlášky nejpozději do 30. listopdau 2018 u paní EvyBláhové.

Cena výletu je 150,-č pro členyČSŽ a ČZS a jejich příslušníky, pro ostatní je cena výletu 200,-Kč.

Výlet se uskuteční pukud bude minimálně 30 účastníků.

Vlastimil Houfek - Předseda ZO ČZS
Eva Bláhová - Předsedkyně ZO ČSŽ

(publikováno dne: 07.11.2018)

Novinky z Zahrádkářů

ZAHRÁDKÁŘSKÁ VÝSTAVA
ZAHRÁDKÁŘSKÁ VÝSTAVA

aktualizace události: 27. 9. 2019,

začíná v sobotu 26.10. 09:00 - končí v pondělí 28.10. 17:00, , koná se motorest U Lípy

Výstava ovoce, zeleniny a květin

Svaz zahrádkářů

aktualizace události: 14. 8. 2019

Místní organizace byla založena 24. 6. 1982. Měla čtyřicetsedm členů a prvním předsedou byl pan Stanislav Voňka.

ČSZ ve složení: Vlastimil Houfek (předseda), Jan Vondrouš (místopředseda), Jaroslava Horáková (pokladní), Zdena Munzarová,Jiří Jákl,Jana Hlavatá,Marie Jáklová a Olga Jansová (členové výboru) a 74 členů organizace v letošním roce má již za sebou dvacetpět let trvání.

Pro své členy se zajišťovaly nákupy stromků a postřiků. Nespočet velmi zajímavých přednášek se zahrádkářskou tématikou , doplněny projekcí. Za zmínku stojí určitě přednáška pí. Hellingerové – Cesty po Japonsku, nebo bylinkáře p. Váni s Bylinkářským Vševědem. Nesmíme zapomenout na pana Codra, Žižku a další.

V roce 1985 byla svépomocí vybudována moštárna. Pro příklad v roce 1989 bylo zpracováno dvacetdva tun ovoce a dvanáct tisíc litrů moštu. O rok později to bylo 16522 litrů moštu. Zařízení pracuje ke spokojenosti všech každý podzim pro veřejnost.

Návštěvy zajímavých míst

Takových zajímavých míst, která měla možnost navštívit organizace při výletech se nepoštěstí každému. Nejen ty známé jako Flora Olomouc, Litoměřice-Zahrada Čech, České Budějovice-Země živitelka, Domažlické slavnosti, Znojemské vinobraní s historickým průvodem a Bratislava s mezinárodní výstavou květin. Dostali jsme se i za hranice. Holandsko-světová výstava květin,Rakousko-výstava květin v Tullenu, Švýcarsko-ostrov Mainau s prohlídkou rozsáhlého parku a skleníků. Takové pěkné akce lze uskutečnit díky práci všech členů.

Vyhlášené výstavy

A jsou to především naše vyhlášené tradiční výstavy, které jsou korunou naší snahy o co nejlepší výsledky. První výstava se konala 27.-28.1. 1982 na OÚ Třebihošť. Vystavovalo se pouze ovoce a celkem přišlo sedmdesát návštěvníků. Třetí výstava proběhla v sále pohostinství Dolní Dehtov a tu již shlédlo dvěstěšedesát návštěvníků. Od roku 1988 jsou výstavy v motorestu U Lípy. Nejde již jen o výstavu ovoce, ale je zde ucelená výstavaovoce,zeleniny,ručních prací,aranžmá,perníčků,obrazů. Nechybí bohatá tombola a prodejní plochy pro prodejce.Z poslední výstavy konané v roce 2018 jsou výsledky vynikající. Výstavy jsou opravdu velmi pěkné o tom svědčí i ohlasy návštěvníků, kteří nešetří v zápisech chválou.

Organizace přispívá na akce pro děti, které se pořádají během roku a na pořádané výlety.

Vlastimil Houfek, telefon 723 542 953